Cilt Tedavileri

Anti-aging cilt bakımı nedir? Anti-aging tedavi yöntemleri nelerdir? Yaşlanma karşıtı kozmetik ürünler işe yarar mı?

Ciltte sivilce neden oluşur? Sivilce temizleme işlemi nasıl yapılır? Sivilce (akne) izleri tedavi edilebilir mi?

Skar nedir? Akne skarları tedavi edilebilir mi? Skar tedavisi için kullanılan yöntemler nelerdir?

Ciltte leke çeşitleri nelerdir? Güneş lekesi, sivilce lekesi, doğum lekesi tedavi edilebilir mi? Melazma tedavi yöntemleri nelerdir? Yüzdeki çiller nasıl geçer?

Ciltte kırışıklık neden olur? Kırışıklık tedavi yöntemleri nelerdir? Göz altı ve göz çevresi kırışıklıkları nasıl tedavi edilir? Alın çizgileri nasıl yok edilir?

Doğal peeling nedir? Doğal peeling ile cilt soyma nasıl yapılır? Yüz için doğal peeling tedavi yöntemleri…

Dermapen nedir? Dermapen ile dermaroller arasındaki fark nedir? Dermapen ile hangi cilt sorunları tedavi edilebilir?

Cilt Tedavileri

Cildimiz hem vücudumuzun doğal koruyucu örtüsü hem de dış görünüşümüzü oluşturan en önemli organımızdır. Genetik olarak ve kronolojik olarak yıllar içerisinde oluşan hasarların yanında güneş ışınları, geçirilmiş hastalıklar (akne gibi), sigara kullanımı ve az su tüketilmesi gibi birçok etken de cilt üzerinde olumsuz etkilere sahiptir. Tüm bu faktörlerin sonunda cilt üzerinde cilt lekesi, akne izi, cilt yağlanması, cilt kuruması gibi çok sayıda olumsuz tablo ile karşılaşabiliriz. Bunun dışında ciltte belirgin bir olumsuz görünüm olmasa da var olan iyi görünümü korumak da gereklidir. Bu durumlarda bir cilt muayenesi ve cilt analizinin arkasından cilt bakımı uygulamaları başarı ile uygulanmaktadır.

Cilt Muayenesi ve Cilt Analizi

Her tür cilt bakımından önce mutlaka yapılması önerilir. Bakım yapılacak kişinin deri rengi, deri tipi, derinin yağlılık ve kuruluk durumu, güneş lekelerinin varlığı yokluğu, çukurluklar veya akne izlerinin bulunup bulunmadığı özellikle değerlendirilmelidir. Bu tespitlerin sonunda kişiye hangi tür bir cilt bakımı yapılacağına karar verilir.

Cilt Bakımı Tipleri

Herkese uygulanan standart bir cilt bakımı işleminden ziyade kişiye (kişinin cilt muayene ve analizi sonucunda elde edilen bilgiler ışığında) özel bir cilt bakımı uygulanmalıdır.

  • Kuru cilt bakımı
  • Yağlı cilt bakımı
  • Karma cilt bakımı
  • Olgun cilt bakımı
  • Normal cilt bakımı
  • Hassas cilt bakımı
  • Akneli cilt bakımı
  • Lifting tedavisi
  • Nem tedavisi