hypoxi-antalya-2
Tolga Temel - DoktorTakvimi.com

Hypoxi

Herkesin vücut tipi farklıdır ve aynı yöntemler herkeste aynı sonucu vermeyebilir. Çok az kişi biraz sporsal etkinlik ve “normal” beslenme alışkanlıklarıyla güzel bir vücuda sahip olma şansına sahiptir. Sadece yağ depolarının bulunduğu yerler değil, yağı nereden kaybettiğimiz de kişinin kendi yapısal özelliğinden kaynaklanmaktadır.

Dr. Norbert Egger, alanında 20 yılı aşkın süredir tecrübesi olan bir spor bilimcisidir. Kendi spor ve vücut şekillendirme stüdyosunda birçok terapi yöntemini deneme fırsatı olmuştur. Müşterileri zayıflayabiliyor ancak istedikleri forma kavuşamıyorlardı. Müşterilerine tam da istedikleri şekli verebilmenin amacında olan Dr. Egger, 1997 yılında vücut şekillendirmede tamamen yeni bir dönem açtı. Ortaya çıkan fikir şuydu: Terapi ve egzersizleri birleştirerek hedefli vücut şekillendirmek. Yani Hypoxi yapmak!

Hypoxi, kan dolaşımının zayıf olduğu problem bölgelerinde dolaşımı artırmak ve yapılan egzersiz ile enerji ihtiyacı artan çizgili kasların bu enerjiyi dolaşımın desteklendiği problem bölgelerindeki yağ asitlerinden almasını sağlamaktadır. Bu amaçla Dr. Egger, vakum terapi ve egzersizi birleştirdi.

Farklı ihtiyaçlara yönelik 4 farklı Hypoxi cihazı vardır. Uzmanların önerdiği doğru beslenme programı ve kişiye uygun Hypoxi seanslarıyla kısa sürede oldukça etkili sonuçlar alınabilir, problemli bölgelerden kilo verilebilir.