Plazma Pen

plasma-pen-antalya
Tolga Temel - DoktorTakvimi.com

Plazma Pen

Plazma Pen, cildi doğal yolla sıkılaştırmak ve pürüzsüzleştirmek için kullanılan, cerrahi olmayan bir cihaz ve tekniktir. Bu cihaz Avrupa’da uzun yıllardır popülerdir ve cilt gençleştirme konusunda her geçen gün daha da tercih edilir hale gelmektedir.

Ciltte kolajen üretimini uyarmak için kullanılan bir teknik olan Fibroblast Terapisi‘ni gerçekleştirmek için kullanılır. Bu, doğal iyileşmeyi destekler ve cildin görünümünü gençleştirir. Plazma Pen, cildinin görünümünü, hacmini ve elastikiyetini geliştirmek isteyen kişiler için kullanılabilir.

Plazma Pen vücudun neredeyse tüm bölgeleri için cilt sıkılaştırma amacıyla kullanılabilir. Bununla birlikte üst ve alt göz kapakları ve ağız çevresindeki ince çizgiler gibi tedavisi zor bölgelerde de etkilidir. Genellikle yüz, boyun ve çene çizgisinde kırışıklıkları ve gevşek cildi tedavi etmek için kullanılır. Plazma Pen, ayrıca kollarda ve karında gevşek cilt için de kullanılabilir. Plazma Pen ayrıca akne izlerinin ve diğer skar türlerinin görünümünü azaltmak için de güzel bir tedavi seçeneğidir.

Plazma Pen bazı hastalığı olan kişiler için önerilmez. Güvenli bir tedavi olarak kabul edilse de ciltte bazı yan etkiler oluşturabilir. Plazma Pen’in bu konuda uzman bir doktor veya estetisyen tarafından uygulanması gerekmektedir.