Q-Switch Nd:Yag Lazer

| |
Q-Switch Nd:Yag Lazer
|
nd-yag-lazer-antalya
Tolga Temel - DoktorTakvimi.com

Q-Switch Nd:Yag Lazer

Enerjiyi eşit olarak dağıtmasıyla bilinen Q-Switched Nd:Yag lazer teknolojisi farklı cilt tonlarında farklı uygulamalarda kullanılır. Ciltteki kolajeni artırır ve cilt lekelerini giderir. Cilt lekelerinin yanı sıra dövme silme ve kalıcı makyajı kaldırma amacıyla da kullanılır. Dövme mürekkebi lazer ışığını emdikten sonra çok küçük parçalara ayrılır. Böylece vücudun savunma mekanizmasındaki hücreler tarafından yok edilir.

Güneş lekelerini, yaşlılık lekelerini, doğum lekelerini ve melazmayı da tedavi edebilir. Seanslar sırasında lekeler giderek daha fazla aydınlanır. Cilt yenileme, gözenek azaltma, yüzdeki yağ dengesini sağlama ve akne izlerinin tedavisinde de kullanılır.

Q-Switches Nd:Yag lazer seanslarından sonra kişide hafif kabarma, döküntü benzeri belirtiler görülebilir. Ancak bunlar birkaç saat içinde kaybolur ve kişi sosyal hayatına devam eder. Tedaviler her mevsim uygulanabilir. Güneş koruyucular dikkatli kullanılmalı, solaryuma girilmemeli ve uzmanların yönlendirmelerine uyulmalıdır.