Saç ile ilgili hangi şampuanı kullanmalıyım, saçımı nasıl beslemeliyim, saç dökülmesini nasıl durdurabilirim gibi sorular sıkça sorulur.

BİTKİSEL ÜRÜNLER KULLANIN

Saçınızı çok iyi besleyecek veya yeniden çıkmasını sağlayacak bir ürün önermek oldukça zordur. Özellikle şampuanlarda en azından saçınıza zarar vermeyecek, kimyasal ve fosfat tuzu içermeyen bitkisel şampuanları tercih etmeniz daha doğru olacaktır.

TIBBİ AROMATİK YAĞLARI DOKTOR KONTROLÜNDE DENEYEBİLİRSİNİZ

Bazı tıbbi aromatik yağlar saçın beslenmesi, doğru yağlanması ve saç derisinin kurumaması konularında destekleyici bir rol oynayabilir. Ancak tıbbi aromatik yağların mutlaka doktorlara danışarak, doktorların önerdiği şekilde ve dozda kullanılması gerekmektedir.

VÜCUT SAĞLIĞINIZ SAÇINIZA DA YANSIR

Saçımız da vücudumuzun bir parçasıdır. Dolayısıyla vücudumuzdaki eksik vitaminler, mineraller, vb. saç sağlığımızı da olumsuz yönde etkiler. Saç ilgili sorunlarda bu tür eksikliklerin olup olmadığının araştırılmasında fayda vardır.

İLERİ DÜZEY ŞİKAYETLERDE TIBBİ YÖNTEMLERİ DENEMEKTEN ÇEKİNMEYİN

Saç dolgunlaştırma, saç dökülmesini önleme ve yeniden saç çıkmasını sağlama gibi ihtiyaçlarla ilgili birçok tıbbi yöntem vardır. Saçlar döküldüğünde saç folikülleri hemen ölmezler. Biz bunlara Uyuyan Foliküller deriz. Uyuyan foliküllerin yeniden uyanması sağlanarak saçta yeniden canlanma, güçlenme, dolgunlaşma ve saçın yeniden çıkması sağlanabilir. PRP veya CGF kök hücre uygulamaları ile saç mezoterapisinin kombine bir şekilde uygulanması bizim de tercih ettiğimiz etkili tedavi ve bakım yöntemlerinden biridir.

Saç tedavilerimiz ile ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.