KİMYASAL PEELİNG

Kimyasal Peeling Nedir?

Peeling İngilizce “soyma” anlamına gelmektedir. Bu işlem ile derinin en üst tabakası (Stratum corneum: boynuzsu tabaka olarak ta bilinen canlılığını yitirmiş hücrelerden oluşur) deriden uzaklaştırılır

Meyve asitleri ile yapılan peeling ile kimyasal peeling aynı işlem midir?

Evet, tamamen aynı anlamda kullanılan iki terimdir. Kimyasal peeling işlemi meyve asitleri (AHA: alfa Hidroksi Asit, BHA: Beta Hidroksi Asit, TCA: Tri Cloraasetik Asit…) ile yapılmaktadır.

Kimyasal peeling hangi durumlarda kimlere uygulanabilir?

Kimyasal peeling akne izleri, deride küçük çukurcukların tedavisi, ince (güneşe bağlı kırışıklıklar) kırışıklıkların tedavisinde, güneş lekeleri ve doğum lekelerinin azaltılmasında, derinin fazla yağlanmasının önlenmesinde çocuklar ve gebeler dışında tüm yaş gruplarında uygulanabilen güvenli ve etkili bir tedavi yöntemidir.

Kimyasal peeling ile derinin üst tabakası soyularak bir çok iz ve leke tedavi edilebilir.                                                                            

Kimyasal peeling her zaman yapılabilir mi?

Kimyasal  peeling uygulamaları yaz aylarında yapılmaz, uygulamaların kışın yapılması çok daha güvenlidir. Uygulama sonrası mutlaka güneş koruyucu kullanılması önerilir.

 

DR. TOLGA TEMEL

Çağlayan Mah. 2056 Sk. 31102
Muratpaşa - ANTALYA
0 532 234 84 27
0 242 324 21 21
info@tolgatemel.com

Mail Listemize Üye Olun

© 2018 / Dr. Tolga Temel / SİTE İÇERİĞİNDE BULUNAN BİLGİLER BİLGİLENDİRMEK İÇİNDİR. BU BİLGİLENDİRME KESİNLİKLE HEKİMİN HASTASINI TIBBİ AMAÇLA MUAYENE ETMESİ VEYA TANI KOYMASI YERİNE GEÇMEZ.

Search