CİLT BAKIMI

Cildimiz hem vücudumuzun doğal korUyucu örtüsü hem de dış görünüşümüzü oluşturan en önemli organımızdır. Genetik olarak ve kronolojik olarak yıllar içerisinde oluşan hasarların yanında güneş ışınları, geçirilmiş hastalıklar (akne gibi), sigara kullanımı ve az su tüketilmesi gibi bir çok etken de cilt üzerinde olumsuz etkilere sahiptir. tüm bu faktörlerin sonunda cilt üzerinde lekelenmeler, akne izleri, yağlanma-kuruma gibi çok sayıda olumsuz tablo ile karşılaşabiliriz. Bunun dışında ciltte belirgin bir olumsuz görünüm olmasa da varolan iyi görünümü korumak ta gereklidir. Bu durumlarda bir cilt muayenesi ve analizinin arkasından cilt bakımı uygulamaları başarı ile uygulanmaktadır.

Cilt muayenesi ve analizi

Her tür cilt bakımından önce mutlaka yapılması önerilir. Bakım yapılacak kişinin deri rengi, deri tipi, derinin yağlılık ve kuruluk durumu, güneş lekelerinin varlığı yokluğu, çukurluklar veya akne izlerinin bulunup bulunmadığı özellikle değerlendirilmelidir. Bu tespitlerin sonunda kişiye hangi tür bir cilt bakımı yapılacağına karar verilir.

Cilt bakımı tipleri

Herkese uygulanan standart bir cilt bakımı işleminden ziyade kişiye (kişinin cilt muayene ve analizi sonucunda elde edilen bilgiler ışığında) özel bir cilt bakımı uygulanmalıdır.

1- Kuru cilt bakımı

2- Yağlı cilt bakımı

3- Karma cilt bakımı

4- Olgun cilt bakımı

5- Normal cilt bakımı

6- Hassas cilt bakımı

7- Akneli cilt bakımı

8- Lifting tedavisi

9- Nem tedavisi

10-Lifting tedavisi

© 2018 / Dr. Tolga Temel / SİTE İÇERİĞİNDE BULUNAN BİLGİLER BİLGİLENDİRMEK İÇİNDİR. BU BİLGİLENDİRME KESİNLİKLE HEKİMİN HASTASINI TIBBİ AMAÇLA MUAYENE ETMESİ VEYA TANI KOYMASI YERİNE GEÇMEZ.

Search