Mezoterapi Nedir?

1952’de Dr. Michel Pistor tarafından geliştirilen Mezoterapi, 1987’de Fransız Tıp Akademisi tarafından tıbbi bir tedavi yöntemi olarak kabul görmüştür ve dünya çapında yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştır.

Bitki özütlerinin, vitamin ve minerallerin, homeopatik ilaçların, enzimlerin mikroenjeksiyon tekniğiyle cildin orta tabakasına uygulanması sureti ile gerçekleşen yöntemin; Cilt Yenileme, Çatlak ve Leke Tedavisi, Alerjik Hastalıkların Tedavisi, Bölgesel İncelmeSelülit Tedavisi, Saç Dökülmesi gibi alanlarda etkinliği bulunmaktadır.

Mezoterapi Yöntemi Neden Avantajlıdır?

Ağız veya damar yoluyla alınan ilaçların hedef bölgeye ulaşana kadar etkilerinin azalması göz önünde bulundurulduğunda; direkt olarak tedavi edilmek istenilen bölgeye ilaç verilerek uygulanan Mezoterapi yönteminin, maksimum etkiyi yaratabiliyor olması, en büyük avantajıdır. Mezoterapinin oluşturduğu etkiyi diğer yollarla oluşturmak adına yüksek dozda ilaç kullanmak gerekecek ve bu durum yan etkileri arttıracaktır. Mezoterapi yönteminde ise yan etkiler oldukça azdır. Enjeksiyon bölgesinde geçici olarak ezik ve çürükler oluşması gibi.

Ağız veya damar yoluyla alınan ilaçların hedef bölgeye ulaşana kadar etkilerinin azalması göz önünde bulundurulduğunda; direkt olarak tedavi edilmek istenilen bölgeye ilaç verilerek uygulanan Mezoterapi yönteminin, maksimum etkiyi yaratabiliyor olması, en büyük avantajıdır. Mezoterapinin oluşturduğu etkiyi diğer yollarla oluşturmak adına yüksek dozda ilaç kullanmak gerekecek ve bu durum yan etkileri arttıracaktır. Mezoterapi yönteminde ise yan etkiler oldukça azdır. Enjeksiyon bölgesinde geçici olarak ezik ve çürükler oluşması gibi.

 

Tıbbi Mezoterapi Hangi Tedavilerde Kullanılır:

Migren ve diğer baş ağrıları
Akut ve kronik kas eklem ağrıları
Travma sonrası ödem ve ağrı
Romatizmal hastalıklar
Tüm bölgelerdeki tendinitler
Konstipasyon (Kronik kabızlık)
İmpotans (Erektil disfonksiyon)
Dismenore ve karın ağrıları
Varisler / venöz yetmezlik
Bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi
Tinnitus ve işitme kayıpları

DR. TOLGA TEMEL

Çağlayan Mah. 2056 Sk. 31102
Muratpaşa - ANTALYA
0 532 234 84 27
0 242 324 21 21
info@tolgatemel.com

Mail Listemize Üye Olun

© 2018 / Dr. Tolga Temel / SİTE İÇERİĞİNDE BULUNAN BİLGİLER BİLGİLENDİRMEK İÇİNDİR. BU BİLGİLENDİRME KESİNLİKLE HEKİMİN HASTASINI TIBBİ AMAÇLA MUAYENE ETMESİ VEYA TANI KOYMASI YERİNE GEÇMEZ.

Search