KOZMETİK MEZOTERAPİ

KOZMETİK MEZOTERAPİ NEDİR?

Mezoterapi derinin orta tabakasına ilaç enjeksiyonu yöntemidir.

Mezoterapi derinin orta tabakasına ilaç enjeksiyonu yöntemidir. İlk kez 1952 yılında Fransız hekim, Dr. Michel Pistor tarafından uygulanan mezoterapi yöntemi günümüze değin çok gelişim göstermiştir. Bugün mezoterapi birçok ülkede mezoterapi uygulama yeterliliği belgesine sahip hekimler tarafından yapılmaktadır. Mezoterapinin anavatanı olan Fransa’da her gün yaklaşık olarak 70 000 kişi mezoterapi olmaktadır.

 

Mezoterapi dermokozmetik alanda, yüz gençleştirme, bölgesel zayıflama, selülit ve saç dökülmesinde kullanılmaktadır. Anestezi gerektirmeden uygulanması, seans süresinin dakikalarla sınırlı olması, sonuçlarının hızlı, kesin ve ağrısız olması (Genelde üçüncü seanstan sonra etkisi başlamaktadır.) ve uygulamadan hemen sonra kişinin günlük hayatına devam etmesi mezoterapinin diğer kozmetik ve cerrahi yöntemlere göre üstünlükleridir. Her bir seans 15–20 dakika sürer. Her yaşta ve yaz aylarında da uygulanabilmesi çok önemli bir avantajdır.

 

Yaşlanmanın ilk belirtileri yüzde ince çizgi ve kırışıklıkların belirmesi ve derinin elastikiyetini kaybetmesi nedeni ile boyun ve çene bölgesinde cilt sarkmalarının daha yoğun olarak görülmesidir. Mezolifting ( ya da yüz mezoterapisi) yöntemi ile yüz derisi içine özel maddeler verilerek derinin kaybettiği esneklik ve canlılık tekrar kazandırılır. Hyaluronik asit, A, C, E vitaminleri, aminoasitler, nükleik asitler, koenzimler bu amaçla kullanılan doğal maddelerdir. Deriye dışarıdan sürülerek kullanılan krem, losyon, serumlarda da benzer etken maddeler bulunur, ancak mezolifting uygulamasında bu maddeler deri içine direkt mikroenjeksiyonlar yapılarak verildiğinden kozmetiklere göre çok daha etkili olurlar. 2 hafta aralıklarla 4–6 seans uygulanması gerekir. Uygulama çok ince enjektörlerle yaklaşık 2–4 mm derinliğe yapılır. Mezolifting sonrası cilt parlak, genç ve taze bir görünüm kazanır ve kaybettiği esnekliği geri kazanır. Bu yöntem, botox ve dolgu uygulamaları ile de kombine edilebilir.


Kozmetik Mezoterapi Hangi Tedavilerde Kullanılır:

Selülit
Bölgesel incelme
Leke tedavisi
Cilt gençleştirme ve kırışıklık tedavisi
Çatlak ve skar tedavisi
Yüz gençleştirme mezolifting
Yüz gıdı ve boyun sarkmaları tedavisi
Yüz de volüm kaybı ve asimetrilerin tedavisi
Saç dökülmesi
Saç ekimi öncesi ve sonrası saç güçlendirme

DR. TOLGA TEMEL

Çağlayan Mah. 2056 Sk. 31102
Muratpaşa - ANTALYA
0 532 234 84 27
0 242 324 21 21
info@tolgatemel.com

Mail Listemize Üye Olun

© 2018 / Dr. Tolga Temel / SİTE İÇERİĞİNDE BULUNAN BİLGİLER BİLGİLENDİRMEK İÇİNDİR. BU BİLGİLENDİRME KESİNLİKLE HEKİMİN HASTASINI TIBBİ AMAÇLA MUAYENE ETMESİ VEYA TANI KOYMASI YERİNE GEÇMEZ.

Search