GAPS

Çoğu kişinin çaresiz hastalık sandığı psikolojik/psikiyatrik hastalıkların ve otoimmün sistem kaynaklı fizyoloji sendromlarının sebebi; hasarlı, geçirgen bağırsak   duvarı ve an​​ormal bağırsak florası nedeniyle beynin ve bedenin toksinlenmesidir. Bağırsak florasının tedavi edilmesi sonucunda, beyin ve beden toksin yükünün etkisinden kurtulur ve bağırsakların kaynaklık ettiği bu hastalıklar da iyileşir.

'GAPS Bağırsak ve Psikoloji Sendromu İçin Doğal Tedavi Yöntemi' adlı kitabın yazarı ve GAPS tedavisinin yaratıcısı; Nöroloji  ve Beslenme Uzman Doktoru Natasha Campbell-McBride’ın oğluna üç yaşındayken otizm tanısı konmuştur. Sonradan GAPS olarak adlandırılacak olan kendi geliştirdiği beslenmeye dayalı doğal tedavi yöntemiyle oğlunun bağırsak florasını ve böylece otizmini TAMAMEN iyileştirir. Ardından İngiltere Cambridge’de açtığı klinikte, psikolojik sendromlu yüzlerce hastayı, geliştirdiği beslenmeye dayalı tedaviyle sağlığına kavuşturur. Zamanla geliştirdiği bu  tedavi 'GAPS Tedavisi', psikolojik sendromlu hastaları da 'GAPS hastaları' olarak adlandırılır. 2004 yılında GAPS tedavisinin uygulanışını yazdığı  'GAPS - Gut and Psychology Syndrome' (Bağırsak ve Psikoloji Sendromu) kitabı yayınlanır. Bugün ise GAPS Tedavi kitabı, 12 dile çevrilmiş olup 11. baskısını yapmıştır ve kitabın satış rakamı 500.000’leri aşmıştır. "GAPS hayatımın eseridir" diyen Dr. Natasha Campbell-McBride, GAPS’ın dünyaca tescilli markasını almıştır; 'Bağırsak ve  Psikoloji Sendromu' yani GAPS (Gut And Psychology Syndrome);  Dr. Natasha Campbell-McBride’ın tescilli markası olarak bilinen bir tanımdır ve kendi geliştirdiği bu doğal tedavinin adıdır.

 GAPS kitabı tam anlamıyla bir tedavi kitabıdır. Kitabı alan bir anne; GAPS hastalığı (otizm, disleksi, dispraksi, DEB, DEHB, gelişme geriliği, öğrenme bozukluğu, yeme bozukluğu, epilepsi, depresyon, şizofreni...) olan çocuğunu, sadece kitabı okuyup uygulayarak iyileştirebilir veya bir GAPS hastası, kitapta anlatılan  tedavinin adımlarını uygulayarak kendini iyileştirebilir. 

​​Dünyanın her bir köşesinden GAPS (Bağırsak ve Psikoloji Sendromu) hastaları, bu kitaptaki GAPS Tedavisiyle bağırsak floralarını tedavi ederek psikiyatrik hastalıklarından tamamen iyileştiler! Otizm, Şizofreni, Epilepsi, Depresyon, Anksiyete, Bipolar Bozukluk, Obsesif Kompulsif Bozukluk (OKB), Panik Atak, Dikkat Eksikliği Bozukluğu (DEB) ve Hiperaktivite Bozukluğu (DEHB), Disleksi, Dispraksi, Yeme Bozukluğu (Anoreksiya, Bulimia Nervosa) hastaları… (detaylar için tıklayınız: Yaşanmış GAPS Hikayeleri )

DR. TOLGA TEMEL

Çağlayan Mah. 2056 Sk. 31102
Muratpaşa - ANTALYA
0 532 234 84 27
0 242 324 21 21
info@tolgatemel.com

Mail Listemize Üye Olun

© 2018 / Dr. Tolga Temel / SİTE İÇERİĞİNDE BULUNAN BİLGİLER BİLGİLENDİRMEK İÇİNDİR. BU BİLGİLENDİRME KESİNLİKLE HEKİMİN HASTASINI TIBBİ AMAÇLA MUAYENE ETMESİ VEYA TANI KOYMASI YERİNE GEÇMEZ.

Search